O mnie
Tworzę, organizuję i prowadzę projekty edukacyjne i transformacyjne związane z wspólnym wychowywaniem dziecka, przez oboje rodziców. Tworzę strategie procesowe i prowadzę procesy sądowe.
Jak pracuję? Pracuję kompleksowo – na poziomie budowania więzi z dzieckiem, dążenia do bezpiecznej komunikacji z drugim rodzicem oraz na płaszczyźnie strategii procesowych i spraw sądowych. Przygotowuję do badań prowadzonych przez OZSS oraz biegłych sądowych. Sporządzam opinie prawne do sądów, wnioski do sądów wraz z odpowiednimi wnioskami dowodowymi oraz tezami do opinii biegłych, zastrzeżenia do opinii biegłych psychologów oraz reprezentuję Klientów w sprawach sądowych.
Kim jestem: mediatorem – pomagam znaleźć najlepsze porozumienie i konsensus w sprawie, adwokatem – pełniącym rolę pełnomocnika Klientów, przed Sądem, trenerem Szkoły dla rodziców – pomagam znaleźć najlepsze rozwiązania i prowadzę transformacje rodziców w zakresie komunikacji z dzieckiem dążącej do budowania bezpiecznej więzi – co jest niezbędne przy wykonywaniu pieczy współdzielonej, doktorem nauk prawnych – moje metody pracy w zakresie pieczy współdzielonej poparte są przeprowadzonymi przez mnie badaniami naukowymi.
Z kim pracuję: Pracuję z rodzicami, którym zależy na wychowywaniu dziecka pewnego siebie, otwartego na podbijanie świata, realizowanie swoich pasji i umiejętności, szczęśliwego, podążającego za pięknem tego świata, w taki sposób, aby pozostawało w pełnym kontakcie ze sobą, jako jednostką, osadzoną w swoich rodzinach pochodzenia (matki i ojca), wychowaniu dziecka pewnego siebie, nieuzależnionego emocjonalnie od ratowania któregokolwiek z rodziców.
Kwalifikacje: Ukończyłam studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie etatową aplikację sądową, ukończoną egzaminem sędziowskim. Następnie uzyskałam wpis na listę adwokatów. W 2013 r. ukończyłam certyfikowane szkolenie z zakresu mediacji w Szkole Mediacji Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów (certyfikat nr 312SM5/10-11/13). W dalszej kolejności ukończyłam studia podyplomowe Prawo rodzinne z elementami psychologii – Uniwersytet Łódzki. W latach 2020 – 2022 szkoliłam się w ramach projektu Szkoła dla rodziców i wychowawców – część I, II (rodzeństwo bez rywalizacji) i część III (nastolatek), gdzie uzyskałam kwalifikacje trenera wszystkich części tej szkoły. W latach 2020-2024 prowadziłam badania naukowe do doktoratu. Badania dotyczyły aspektów prawnych oraz społecznych (w tym konflikt rodziców) pieczy współdzielonej nad dzieckiem. W 2024 roku obroniłam z sukcesem doktorat pod tytułem: Prawno-społeczne aspekty pieczy współdzielonej (naprzemiennej nad dzieckiem. Studium prawno-socjologiczne. Jestem laureatem nagrody Forbesa w kategorii zawody zaufania publicznego – adwokat.