O kancelarii
Kancelaria adwokacka założona przez dr Honoratę Janik – Skowrońską założona została w 2009 r. Idee jakie przyświecały naszej Kancelarii od początku jej powstania to wiedza, odpowiedzialność, zaangażowanie i zaufanie. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i po przeanalizowaniu sytuacji proponujemy optymalne rozwiązanie prawne. Na tej podstawie świadczymy usługi na najwyższym poziomie, czego dowodem są liczne sprawy zakończone satysfakcją naszych Klientów.
Prowadzimy wiele spraw trudnych i precedensowych z obszaru całej Polski oraz zagranicy.
Sukces naszej kancelarii ukryty jest w tym, że przyjmujemy ograniczoną ilość spraw do prowadzenia w tym samym czasie. Nad sprawami precedensowymi lub bardzo skomplikowanymi pracuje cały zespół Kancelarii. To pozwala naszym prawnikom na świadczenie usług na najwyższym poziomie, przy ścisłej współpracy z Klientem.
Priorytetem naszej kancelarii jest powadzenie spraw naszych Klientów w oparciu o ścisłą współpracę z Nimi. Po wnikliwym przeanalizowaniu sprawy, przedstawiamy możliwe rozwiązania, konsultujemy z Klientami podejmowane przez nas działania w taki sposób, że mają oni realny udział w procesie decyzyjnym dotyczącym ich sprawy.
Według nas sukces prowadzenia sprawy zdeterminowany jest uzyskaniem pełnego zrozumienia naszych klientów – zarówno ich priorytetów, potrzeb jak i obaw.
Prowadzimy sprawy z zakresu:
Prawa rodzinnego i opiekuńczego – rozwód, piecza współdzielona, kontakty z dzieckiem, władza rodzicielska, alimenty, podział majątku.
Prawa cywilnego i nieruchomości – sprawy o zapłatę, zniesienie współwłasności, dział spadku, stwierdzenie nabycia spadku.
Prawa karnego – reprezentacja przed Prokuraturą i Sądami.
Mediacje – reprezentacja Klientów w postępowaniu mediacyjnym – sporządzanie skutecznych ugód.
Założycielka Kancelarii Adwokat dr Honorata Janik – Skowrońska
Ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie etatową aplikację sądową, ukończoną egzaminem sędziowskim. Następnie uzyskała wpis na listę adwokatów. Ukończyła certyfikowane szkolenie z zakresu mediacji w Szkole Mediacji Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów (certyfikat nr 312SM5/10-11/13). W dalszej kolejności ukończyła studia podyplomowe Prawo rodzinne z elementami psychologii – Uniwersytet Łódzkim, Zarządzanie biznesem medycznym na SGH, czy Szkołę Prawa Chińskiego na Uniwersytecie Gdańskim.
W latach 2020 – 2022 szkoliła się w ramach projektu Szkoła dla rodziców i wychowawców– część I, II (rodzeństwo bez rywalizacji) i część III (nastolatek), gdzie uzyskała kwalifikacje trenera wszystkich części tej szkoły.
W latach 2020-2024 badania naukowe, które dotyczyły aspektów prawnych oraz społecznych (w tym konflikt rodziców) pieczy współdzielonej nad dzieckiem. W 2024 roku obroniła z sukcesem doktorat pod tytułem: Prawno-społeczne aspekty pieczy współdzielonej (naprzemiennej nad dzieckiem. Studium prawno socjologiczne. Jest laureatem nagrody Forbesa w kategorii zawody zaufania publicznego – adwokat.
Adwokat, psycholog Wioleta Frątczak
Ukończyła studia pedagogiczne, studia prawnicze, a następnie studia psychologiczne uzyskując tytuł magistra prawa i psychologii. Odbyła aplikację adwokacką przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku, składając państwowy egzamin zawodowy i uzyskując wpis na listę adwokatów.
Celem poszerzania swojej wiedzy i umiejętności ukończyła studia podyplomowe o kierunkach Prawo rodzinne z elementami psychologii, Psychologia przywództwa w praktyce oraz Psychopatologie. Odbyła także warsztaty Szkoły dla rodziców i wychowawców.
W ramach pracy naukowej o charakterze psychologiczno – prawnym zajęła się tematem wpływu konfliktu okołorozwodowego/okołorozstaniowego między rodzicami na sprawowanie pieczy współdzielonej (naprzemiennej) nad dzieckiem po rozstaniu.
Wykonując swoją pracę czerpie z posiadanej wiedzy, nabytego doświadczenia zawodowego oraz życiowego, celem znalezienia i przedstawienia alternatywnych możliwości działania w ich indywidualnych sprawach życiowych. Posiadane umiejętności psychospołeczne, umiejętności miękkie i otwartość pozwalają jej w pierwszej kolejności na zrozumienie zaistniałej sytuacji danego człowieka, zaś następnie na rzeczowe przedstawienie rozwiązań prawnych i życiowych.
Prywatnie spełnia się jako mama. Hobbistycznie zajmuje się bieganiem. Największym jej sukcesem było pokonanie dystansu maratońskiego i wpisanie się do grona maratończyków. Jej największą pasją są wędrówki po górach wysokich i realizacja coraz to nowszych celów w tym zakresie.
Adwokat Paulina Konikowska- Dąbek
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz studiów podyplomowych z prawa nowych technologii ukończonych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Ukończyła aplikację adwokacką przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Złożyła z pozytywnym wynikiem egzamin adwokacki i została wpisana na listę adwokatów przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku.
Zajmuje się w szczególności sprawami z zakresu: prawa cywilnego, rodzinnego, a także prawa nowych technologii.
Świadczy pomoc prawną w języku angielskim.
Prywatnie posiadaczka buldoga francuskiego, entuzjastka podróży, kina i literatury.
Aplikant adwokacki: Katarzyna Kuźma
Aplikant adwokacki Katarzyna Kuźma
W 2023 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2024 roku wpisana na listę aplikantów adwokackich przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe w Kancelarii Adwokackiej adwokat dr Honoraty Janik-Skowrońskiej. Interesuje się prawem cywilnym, w tym w szczególności prawem rodzinnym.
W swojej pracy kieruje się empatią oraz chęcią pomocy drugiemu człowiekowi.
Prywatnie miłośniczka podróży oraz pieczenia.
Posługuje się biegle językiem angielskim.