Kancelaria Adwokacka Honorata Janik-Skowrońska
PL EN

Mediacje

wstecz

Mediacja jest alternatywnym dla drogi sądowej sposobem rozwiązywania sporów.

 

Adwokat Honorata Janik – Skowrońska jest certyfikowanym mediatorem (certyfikat nr 312 SM5/10-11/13 wydany przez Krajowe Stowarzyszenie Mediatorów).

 

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

 

Oprócz możliwości rozwiązania spornej sytuacji w sposób najbardziej satysfakcjonujący dla Stron, mediacja, w porównaniu do rozwiązywania konfliktu na drodze sądowej, ma też inne zalety takie jak krótszy czas rozwiązywania sporu (czasem dogodne dla wszystkich rozwiązanie udaje się wypracować już na pierwszym spotkaniu), bez konieczności oczekiwania na ustalony przez sąd termin rozprawy czy posiedzenia oraz brak biurokracji- aby umówić się na spotkanie z mediatorem nie trzeba składać żadnych pism czy wniosków, wystarczy zadzwonić, celem uzgodnienia terminu pasującego wszystkim zainteresowanym lub przysłać wiadomość drogą elektroniczną.

 

Ważną zaletą mediacji są też jej koszty- znacznie niższe niż w przypadku chęci rozwiązania problemu na drodze sądowej. Nie ma konieczności uiszczania wpisu sądowego, a możliwość ustalenia przez Strony sposobu rozwiązania sporu zgodnie z ich życzeniami eliminuje kosztowny, a często nie unikniony podczas postępowania przed sądem, udział w sprawie biegłych.

 

W przypadku mediacji rodzinnych niewątpliwą zaletą jest fakt, iż specyfika spraw rodzinnych przemawia za załatwieniem ich na możliwie najbardziej polubownej drodze z poszanowaniem prawa do prywatności oraz uwzględnieniem woli stron, a przede wszystkim dobra dzieci, często będących swoistą kartą przetargową w konflikcie ich rodziców.

Szybki kontakt

     
adres:   dane firmy:
ul. Świętojańska 47/3, 81-391 Gdynia  

NIP: 588-193-86-47

     
telefon:   numer rachunku bankowego:
58 718 66 12, 730 908 302, fax 58 718 44 91   BRE Bank S.A. w Warszawie – Mbank
    PL 68 1140 2017 0000 4202 1017 0555
email:   SWIFT BREXPLPWMUL

sekretariat@janik-kancelaria.pl