Kancelaria Adwokacka Honorata Janik-Skowrońska
PL EN

Jak zadbać o płynność finansową mojej firmy? Co to jest FACTORING?

wstecz

Jak zadbać o płynność finansową mojej firmy? Co to jest FACTORING?

 

FACTORING to umowa (konstruowana w Polsce na podstawie przepisów kodeksu cywilnego i kodeksu spółek handlowych) na podstawie której FACTORANT przenosi na FACTORA własność wierzytelności wynikających z umowy sprzedaży produktów, towarów, usług klientom.

 

Z dobrodziejstwa umowy FACTORINGU w praktyce korzystają duże przedsiębiorstwa, posiadające duże należności, prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatności.

 

FACTORING pełny (bez regresu):

Korzyści dla factoranta – finansowanie należności i przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta na factora. Factorant zyskuje środki finansowe od razu, na swoim koncie. Nie musi obawiać się, czy faktura zostanie opłacona. Nie musi martwić się o to, w jaki sposób pozwać kontrahenta (zaangażowanie prawnika, koszty poniesione na obsługę prawną, wpis sądowy).

 

FACTORING niepełny (z regresem):

Korzyści dla factoranta - finansowanie należności i przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta na factora. Factorant zyskuje środki finansowe od razu, na swoim koncie. Factor ma jednak regres w stosunku do factoranta w przypadku niewypłacalności dłużnika.

Istotą factoringu jest możliwość utrzymania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Uważam, że jest to ciekawa instytucja, której warto się przyjrzeć .

Szybki kontakt

     
adres:   dane firmy:
ul. Świętojańska 47/3, 81-391 Gdynia  

NIP: 588-193-86-47

     
telefon:   numer rachunku bankowego:
58 718 66 12, 730 908 302, fax 58 718 44 91   BRE Bank S.A. w Warszawie – Mbank
    PL 68 1140 2017 0000 4202 1017 0555
email:   SWIFT BREXPLPWMUL

sekretariat@janik-kancelaria.pl