Kancelaria Adwokacka Honorata Janik-Skowrońska
PL EN

Honorata Janik - Skowrońska

Adwokat

wstecz
Honorata Janik - Skowrońska

Adwokat Honorata Janik – Skowrońska ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego Ukończyła etatową aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Następnie uzyskała wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku.

Jest wiodącym specjalistą z zakresu prawa rodzinnego. Zajmuje się rozwodami, władzą rodzicielską, opieką nad dziećmi, alimentami, podziałami majątku.

Wobec nowatorskich rozwiązań przez nią podejmowanych wielokrotnie doceniana i wyróżniana. Była, obok Rzecznika Praw Dziecka i Mirosławy Kątnej – przewodniczącej Komitetu Ochrony Praw Dziecka prelegentem na konferencji „Kocham, Rozumiem, Szanuję” II Malborskiego Kongresu Dziecięcego, gdzie miała okazję wygłosić wykład na temat Roli dziecka w procesie sądowym”.

Objęła patronatem prawnym Terenowy Komitet Praw Dziecka w Gdańsku, gdzie miała okazję poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie rozwiązań prawnych koniecznych do podjęcia ochrony prawnej dzieci.

Bierze udział w pracach legislacyjnych nad projektem ustawy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy – wspierając w tym zakresie Stowarzyszenie Prawo Dziecka i „Dla Dobra Dziecka”. Podczas posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie RP – wygłaszała opinię na temat opieki naprzemiennej.

Ponadto, mec. Honorata Janik- Skowrońska zajmuje się szeroko rozumianym prawem medycznym. W 2017 roku ukończyła Podyplomowe Studia Zarządzanie Biznesem Medycznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Była twórcą Ligamentum sp. z o.o - centrum ortopedii, rehabilitacji i masażu (aktualnie HMS Clinic – Prywatne Centrum Medyczne), gdzie sprawowała funkcję vice prezesa.

Jest ekspertem w zakresie prawa medycznego w portalu Zatoka Piękna - www.zatokapiekna.pl.

Stale poszerza wiedzę i kompetencje.

Pomoc prawną łączy z rokowaniami doradztwem biznesowym, utrzymywaniem pozytywnych relacji w partnerami w biznesie. Specjalizuje się również w negocjacjach, mediacjach.

Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek handlowych z udziałem Skarbu Państwa. Doświadczenie w tym zakresie posiada m.in dzięki zasiadaniu w Radzie Nadzorczej OTP S.A. (dawniej: ORLEN TRANSPORT S.A.), należącej do Trans Polonia Group.

W 2012 r. została laureatką w Konkursie Profesjonaliści FORBESA – zawody zaufania publicznego w kategorii ADWOKAT w województwie pomorskim.

Bardzo zaangażowana w swoją pracę i poszerzająca swoje horyzonty.

Prywatnie, aktywna mama dwójki dzieci. Jest zwolennikiem równowagi i balansu w życiu. Aktywnie uprawia sport – marszobiegi, pływanie, morsowanie.

Bardzo pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Uważa, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Włada biegle językiem angielskim.

 

 

 

Szybki kontakt

     
adres:   dane firmy:
ul. Świętojańska 47/3, 81-391 Gdynia  

NIP: 588-193-86-47

     
telefon:   numer rachunku bankowego:
58 718 66 12, 730 908 302, fax 58 718 44 91   BRE Bank S.A. w Warszawie – Mbank
    PL 68 1140 2017 0000 4202 1017 0555
email:   SWIFT BREXPLPWMUL

sekretariat@janik-kancelaria.pl