Kancelaria Adwokacka Honorata Janik-Skowrońska
PL EN

Honorata Janik - Skowrońska

Adwokat

wstecz
Honorata Janik - Skowrońska

Adwokat Honorata Janik – Skowrońska ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego Ukończyła etatową aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Następnie uzyskała wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku.

Zajmuje się szeroko rozumianym prawem medycznym, doradza podmiotom medycznym (Podyplomowe Studia Zarządzanie Biznesem Medycznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Stale poszerza wiedzę i kompetencje.

Adwokat Honorata Janik – Skowrońska z powodzeniem zajmuje się pomocą prawną przedsiębiorcom, artystom.

Dba w tym zakresie o prawidłowy kształt umów, uchwał, oświadczeń przez nich składanych.

Pomoc prawną łączy z rokowaniami doradztwem biznesowym, utrzymywaniem pozytywnych relacji w partnerami w biznesie. Specjalizuje się również w negocjacjach, mediacjach.

Zasiada w zarządzie Ligamentum sp. z o.o - centrum ortopedii, rehabilitacji i masażu, gdzie sprawuje funkcję vice prezesa. Zajmuje się również obsługą prawną oraz zarządzaniem we wspomnianej spółce.

Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek handlowych z udziałem Skarbu Państwa. Doświadczenie w tym zakresie posiada m.in dzięki zasiadaniu w Radzie Nadzorczej OTP S.A. (dawniej: ORLEN TRANSPORT S.A.), należącej do Trans Polonia Group.

Była agentką i doradcą prawnym światowej sławy kostiumografki i wizjonerki Katarzyny Konieczki ( która pracowała m.in dla takich gwiazd jak: Lady Gaga, Cocorosie, Zombie Boy, David LaChapelle , Doda, Justyna Steczkowska, Behemoth).

Była twórcą (pod względem prawnym) oraz prezesem Fundacji Katarzyny Konieczki.

Z powodzeniem od wielu lat zajmuje się również rozwodami i podziałami majątków i wszelkimi roszczeniami z tym związanymi.

Wobec nowatorskich rozwiązań przez nią podejmowanych wielokrotnie doceniana i wyróżniana. Była, obok Rzecznika Praw Dziecka i Mirosławy Kątnej – przewodniczącej Komitetu Ochrony Praw Dziecka prelegentem na konferencji „Kocham, Rozumiem, Szanuję” II Malborskiego Kongresu Dziecięcego, gdzie miała okazję wygłosić wykład na temat Roli dziecka w procesie sądowym”.

Objęła patronatem prawnym Terenowy Komitet Praw Dziecka w Gdańsku, gdzie miała okazję poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie rozwiązań prawnych koniecznych do podjęcia ochrony prawnej dzieci.

W 2012 r. została laureatką w Konkursie Profesjonaliści FORBESA – zawody zaufania publicznego w kategorii ADWOKAT w województwie pomorskim.

Bardzo zaangażowana w swoją pracę i poszerzająca swoje horyzonty.

Włada biegle językiem angielskim. Posługuje się również językiem francuskim.

 

603 56 10 02
honorata@janik–kancelaria.pl

Szybki kontakt

     
adres:   dane firmy:
ul. Starowiejska 52/4, 81-356 Gdynia  

NIP: 588-193-86-47

     
telefon:   numer rachunku bankowego:
58 718 66 12, 730 908 302, fax 58 718 44 91   BRE Bank S.A. w Warszawie – Mbank
    PL 68 1140 2017 0000 4202 1017 0555
email:   SWIFT BREXPLPWMUL

sekretariat@janik-kancelaria.pl