Kancelaria Adwokacka Honorata Janik-Skowrońska
PL EN

Dziecko w centrum

wstecz

Dziecko w centrum – jest to nurt w jakim od wielu lat działa Kancelaria Adwokacka zarządzana przez adwokat Honoratę Janik- Skowrońską.

 

Sprawy dotyczące dzieci – są sprawami szczególnej, najwyższej wagi.

 

Dzieci są osobami bezbronnymi. Do pewnego wieku, ich los jest całkowicie zależny od decyzji, działań, stanu emocjonalnego, świadomości, czy kompetencji rodzicielskich ich rodziców, a jeżeli rodzice nie potrafią sami wypracować rozwiązań – jest zależy od decyzji sądów rodzinnych.

 

Wychowywanie szczęśliwych, świadomych siebie, empatycznych dzieci – nie jest łatwe. Należy zdawać sobie sprawę, że poprzez wychowanie dzieci – kształtujemy ich przyszłość. W bardzo dużej mierze od tego, co przeżyło nasze dziecko – w jaki sposób obchodzono się z jego uczuciami w dzieciństwie – wpłynie na Jego dorosłe życie. Będzie miało to wpływ na karierę zawodową takiej osoby, relacje wśród przyjaciół, znajomych, związkach, relacjach rodzinnych itd.

 

Każdy (a przynajmniej większość) z rodziców chce dobra swojego dziecka.

 

Zdarza się nierzadko, że rodzice – pogrążeni w „walce” około rozwodowej, czy po – rozwodowej zupełnie zatracają się w niej. Negatywne emocje są tak silne, że nie potrafią racjonalnie ocenić zaistniałej sytuacji.

 

Rozstający się rodzice, często nie zdając sobie sprawy – wyrządzają nieodwracalną krzywdę swoim dzieciom. Najczęstsze błędy popełniane przez rodziców:

- negatywne wypowiadanie się o drugim rodzicu w obecności dziecka,

- toczenie kłótni przy dziecku,

- przyjmowanie błędnych założeń (oczekiwanie, że drugi rodzic będzie idealny – i rozliczanie go z tego wobec dziecka,

- wykorzystywanie dziecka w charakterze informatora,

- zwierzanie się dziecku ze swojej trudnej sytuacji (emocjonalne obciążanie dziecka),

- zmuszanie dziecka, aby trzymało stronę któregoś z rodziców (np. zdradzonego),

- szantażowanie drugiego rodzica alimentami.

 

W zarządzanej przez mnie kancelarii – poświęcamy szczególną uwagę na zrozumienie potrzeb Dziecka. W momencie rozpoznania i zrozumienia takich potrzeb, podejmujemy działania zmierzające do osiągnięcia zamierzonego celu. Przy prowadzeniu spraw dotyczących dzieci należy łączyć wiedzę prawną, psychologiczną, mediacyjną i płynącą z doświadczenia zawodowego i życiowego.

 

W sytuacji rozstania rodziców – właściwe zadbanie o prawidłowe uregulowanie i zabezpieczenie sytuacji prawnej dziecka – jest nie tylko prawem – ale obowiązkiem każdego z rodziców.

 

adwokat Gdynia, adwokat Gdańsk, rozwód Gdynia, rozwód Gdańsk

Szybki kontakt

     
adres:   dane firmy:
ul. Świętojańska 47/3, 81-391 Gdynia  

NIP: 588-193-86-47

     
telefon:   numer rachunku bankowego:
58 718 66 12, 730 908 302, fax 58 718 44 91   BRE Bank S.A. w Warszawie – Mbank
    PL 68 1140 2017 0000 4202 1017 0555
email:   SWIFT BREXPLPWMUL

sekretariat@janik-kancelaria.pl