Kancelaria Adwokacka Honorata Janik-Skowrońska
PL EN

300 rozpraw z zakresu spraw rodzinnych. Podsumowujemy ubiegły rok i dziękujemy za zaufanie.

wstecz

Sprawy sądowe z zakresu prawa rodzinnego mają charakter szczególny. W istocie dotyczą one szeroko rozumianego życia prywatnego człowieka. Szczególny charakter spraw rodzinnych wymaga także szczególnego podejścia do samej sprawy, jak i do ludzi których te sprawy dotyczą. Dokonując wyliczenia spraw z zakresu prawa rodzinnego prowadzonych przez Kancelarię, można wskazać na takie sprawy jak rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, uregulowanie kontaktów z małoletnimi, alimenty czy sprawy w przedmiocie władzy rodzicielskiej.

W 2016 roku prawnicy naszej Kancelarii wzięli udział w około 300 posiedzeniach sądowych w powyższych sprawach. Nadto także część stanowiły postępowania mediacyjne, które w naszej ocenie umożliwiły Stronom pozostającym w konflikcie wypracowanie indywidualnego rozwiązania. Mediacje w ogólności są bardzo dobrym sposobem na dojście do pełnego porozumienia, do osiągnięcia satysfakcjonującego, każdą ze Stron rozstrzygnięcia, dostosowanego do osobistych potrzeb i wymagań.

Prowadząc sprawy rodzinne prawnicy Kancelarii łączą wiedzę prawniczą, z wiedzą z zakresu psychologii, pedagogiki i socjologii. Wiedza w zakresie nauk społecznych pozwala prawnikom na analizę sytuacji życiowej jednostki w sposób kompleksowy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie. Niemniej ważne, w ocenie naszych prawników jest podejście do Klienta ze zrozumieniem sytuacji życiowej, w której się znalazł. Często dla ludzi są to tragedie życiowe, które rozwiązujemy, działając z pełnym profesjonalizmem i empatią. Sprawy rodzinne i kryjące się za tymi sprawami ludzkie dramaty wymagają pełnego zaufania pomiędzy Klientem a pełnomocnikiem- na czym opiera się nasza współpraca z Klientami.

Zaufało nam wiele osób, za co bardzo dziękujemy.

Szybki kontakt

     
adres:   dane firmy:
ul. Świętojańska 47/3, 81-391 Gdynia  

NIP: 588-193-86-47

     
telefon:   numer rachunku bankowego:
58 718 66 12, 730 908 302, fax 58 718 44 91   BRE Bank S.A. w Warszawie – Mbank
    PL 68 1140 2017 0000 4202 1017 0555
email:   SWIFT BREXPLPWMUL

sekretariat@janik-kancelaria.pl